Jak popsat a rozdělit erotogenní zóny na mužském i ženském těle? Pro zjednodušení si je můžeme rozdělit do tří základních kategorií. Primární erotogenní zóny obsahují vysoký počet nervových zakončení a jsou extrémně citlivé.

Většinou se rychle prokrví a to jejich vzrušivost ještě stupňuje. Sem můžeme zařadit především genitálie, ale také rty nebo ušní lalůčky.

U každého je to s citlivostí erotogenních zón trochu jiné, to je třeba vždy brát v potaz. Sekundární erotogenní zóny jsou často ovládány díky propojení s mozkem na základě fyzických vjemů i duševních pochodů. Jejich výskyt je prý na ženském těle vyšší.

DĚLENÍ ZÓN NEMUSÍ VŽDYCKY ZCELA SOUHLASIT

Někdy se ještě určují jako okrajové erotogenní zóny takzvané terciální erotogenní partie, ty vlastně slouží při „nastartování“ celého procesu stimulace. Ale asi by to bez nich také nešlo.

To mohou být například nenápadné doteky s očním kontaktem, jejichž smysl a význam je pochopitelný většinou jen pro dvě osoby, mezi nimiž probíhá. Stejně tak letmé, jakoby náhodné doteky, poodhalení šatstva a další náznaky.

Přechod mezi zónami není vždy zřetelný a ani odborníci se v jejich dělení příliš neshodují. Ale taková kategorizace vlastně ani není nutná, hlavně že vzájemná přitažlivost a vzrušivost funguje!

Kupte si erotickou pomůcku

NA NĚKOHO OSVĚDČENÉ POSTUPY NEFUNGUJÍ

Muži i ženy, kteří již mají na svém kontě větší počet partnerů, se občas domnívají, že už spolehlivě znají postup, jak si toho druhého „připravit a rozdělat“. A ono to někdy perfektně funguje, jindy ale celá řada osvědčených triků prostě nezabírá.

„Copak jsem zošklivěla,“ napadne sexem posedlou krasavici…. „Copak mi je cítit z úst,“ kroutí hlavou zklamaný milovník po bezúspěšných pokusech…

Kdepak, prostě nelze používat vždy stejné metody, na podobný typ lidí to platit může, někdy ale stačí malé šlápnutí vedle a dá se i hodně pokazit.

Ale nevěšte hlavu, prakticky každá situace se dá nějak zachránit a napravit, jen se zamyslet a hledat vhodné řešení.

HLEDEJTE A OBJEVUJTE, V TOM SE SKRÝVÁ KOUZLO

Většinou si první dojem stavíme značně výš, než si sami vůbec připouštíme. Proto je třeba zapůsobit přirozeně, příjemně a nevtíravě.

Můžeme-li sledovat, že svému vyhlédnutému protějšku se jevíme sympatičtí, jsme na správné cestě a rozehrávání erotického kontaktu si pěkně užívejte. Jen málokterá žena nebo muž touží během několika minut skončit s tím druhým ve zběsilé kopulaci a všechno ostatní považuje za zbytečné zdržování a balast.

Právě fáze seznamování, vzájemného odhalování a následně i pozvolné odhalování svých erotogenních zón může vznikající vztah výrazně prohloubit a obohatit. Vždyť konec světa se pořád ještě nekoná…