Adamovo jablko se těší na něžnosti

Jednotlivé erotogenní zóny se u žen i mužů prolínají a překrývají, proto i když uvádíme postupy stimulace a dráždění u některých jednotlivě, zpravidla se jedná o laskání celé oblasti s obměnou cílových bodů. Vždyť jinak by předehra i „mezihry“ při sexu byly příliš svázané a omezené. Nebojte se tedy kombinovat laskání blízko ležících míst stejně jako míst značně na těle vzdálených, s trochou snahy zvládnete vymyslet a praktikovat i vlastní napodobeninu Kámásútry. A sex i erotika jsou z velké části právě o zapojení vlastní fantazie i o spolupráci mezi oběma partnery.

NÁZEV PODLE ZAKÁZANÉHO OVOCE

Pojmenování „Adamovo jablko“ zní docela romanticky a vychází údajně z biblického příběhu o jablku, Adamovi a Evě jako prvních lidech a pokušení ovocem ze zakázaného Stromu poznání. Kousek ovoce prý nakonec neposlušnému Adamovi zůstal trčet v hrdle. Čeština má ještě další variantu, ta už ovšem tak poetická není, potom se tato chrupavka v hrdle nazývá prostě „ohryzek“. Jde tedy o jeden a ten samý termín, označující jinak i docela silnou erotogenní zónu. U žen je tvar ohryzku mnohem méně nápadný, u mužů vystupuje pod kůží na krku značně výrazněji, ženy si ale tohle místo rozhodně neoškliví. Jakmile totiž zjistí, že jeho prostřednictvím mohou svého partnera dostat „do varu“, rády tento malý trik používají.

OPATRNĚ A S CITEM

Stimulace Adamova jablka může probíhat různými způsoby, vždy ale bývá jemná a prováděná pomalu, s citem. Poměrně citlivý ohryzek by totiž při nešetrném zásahu vyvolal nežádoucí pocity a sexuální vzrušení by se spíš vytratilo, než aby došlo ke zvýšení libida. Většinou ženy pokrývají polibky boční části partnerova krku a jen málokterá se zaměří i na přední část, kde se nachází právě zmiňované Adamovo jablko. Přitom ani tato mužská erotogenní zóna zase není z cukru a trochu mazlení i něžností nejenže snese, ještě přinese muži velmi příjemné vzrušení. Při polibcích a laskání jazykem stačí sjíždět od brady po krku až k jablku a stále níž, k jugulární jamce a na spojnici klíčních kostí. Pokračovat lze nazpět nebo připojit i laskání hrudi a bradavek. Použití vonných masážních olejů a gelů situaci ještě udělá mnohem více sexy, na to se můžete spolehnout.

POMAZAT A SLÍZNOUT? ANO, BUDE TO PŘÍJEMNÉ

Jako velmi vzrušivá technika ke stimulaci dobře přístupných erotogenních zón stále častěji osvědčuje potírání těla nejrůznějšími krémy, šlehačkou, likéry a dalšími dobrotami, které následně z partnerského těla labužnicky lze olizovat. To působí díky hbitému pohybu jazyka výrazné erotické vzrušení ve všech erotogenních zónách, také dotyk rtů je vyloženě stimulativní. A že k nanášení není třeba používat jen prsty nebo lžičku: Pochopitelně, nanést teplou čokoládu namočenými hroty prsou je velmi vzrušující činnost, jen při kočkování použijte vhodné povlečení, abyste sex nakonec nepřinesl ještě méně příjemné připomínky ve formě zničeného prádla.