Španělské mušky před lety a dnes

Dnešní doba je velmi stresující, což se negativně podepisuje na našem zdraví. Stres ovlivňuje kvalitu života a dokonce i sexuální chutě. Právě proto mnozí hledají pomoc v různých podpůrných přípravcích zvaná afrodiziaka. Své místo v míře oblíbenosti si již po staletí drží španělské mušky. Znáte je?

Pojem “afrodiziakum”

Afrodiziakum označuje látku, která napomáhá ke zvýšení sexuálního apetitu. Afrodiziaka znali lidé už od dob starověkých Řeků, kdy si už tehdy připravovali různé “elixíry lásky”, aby zvýšili sexuální touhu a docílili tak jedinečného potěšení. Nejčastěji využívali vlastností avokáda, čokolády, syrových ústřic nebo kořene Maca. Ovšem mezi nejznámější patřily a stále patří španělské mušky.

Co jsou španělské mušky?

Španělské mušky, správným názvem puchýřník lékařský je ve skutečnosti teplomilný zelený brouk, jenž se hojně vyskytuje v teplých oblastech, jako je například Španělsko, Itálie, Řecko nebo Chorvatsko. Dokonce je můžeme najít i v některých teplých oblastech u nás. Pokud byste je chtěli najít, nejčastěji se vyskytují na listech oliv, které jsou pro ně potravou.

Proč zrovna španělské mušky?

Puchýřníci se vyznačují především svým velmi toxickým jedem, tzv. kantaridin. Ten brouk vystříkne tehdy, když se cítí ohrožen. Jed je pro tělo velmi nebezpečný, může způsobit bolestivé puchýře, infekci. Při jeho nadměrném požití může dojít k silné otravě, která často končí smrtí.

Je známo, že lidé rádi experimentují, a jinak tomu nebylo ani v minulosti. Tehdy lidé přišli na to, že látka, kterou v sobě puchýřníci mají, způsobuje překrvení močového měchýře a pohlavních orgánů, což bylo příčinou výrazné citlivosti jak u mužů, tak u žen.

U mužů také často docházelo k silné bolestivé erekci, jejíž následky byly někdy fatální.

Ale zvířecí chtíč, naprostá nespoutanost byly silnější, a i přes velmi nebezpečné vedlejší účinky se španělské mušky staly naprostým “boomem” po mnoho staletí. Tomuto afrodiziaku holdovali také známé historické osobnosti, jako je Napoleon, Caesar, markýz de Sade, Casanova a spoustu jiných.

Dnes už nejsou španělské mušky tak nebezpečné jako v minulosti 

Postupem času začali být lidé mnohem prozíravější a španělské mušky, respektive jejich jed využívali spíše jako nástroj v boji proti nepříteli.

I dnes se využívá ke trávení, ale škodných zvířat nebo dokonce jako lék na bradavice – po přiložení na bradavici ji rozleptá a ta časem odpadne.

Dnes jsou kapky s označením “španělské mušky” vytvářeny na zcela přírodní bázi, proto se jejich účinků nemusíte bát. Navíc jsou často doplněny o další přírodní stimulanty, které běžně naše tělo potřebuje.

Vitamín C

Tento vitamín patří mezi nejznámější a nejpotřebnější vitamíny lidského těla. Jeho účinky jsou pro nás víc než přínosné. Bohužel, naše tělo si jej neumí samo vyrobit, a tak jej musíme doplňovat skrze naši potravu.

  • Vitamin C je silný antioxidant, který může posílit přirozenou obranyschopnost vašeho těla – přirozeně posiluje imunitní systém tím, že chrání buňky před škodlivými radikály.
  • Snižuje krevní tlak, čímž chrání před srdečními chorobami.
  • Posiluje paměť a myšlení.
L-arginin

Také látku L-arginin, která patří mezi aminokyseliny, člověk získává z běžné stravy. Tato aminokyselina je známý svými účinky v boji proti srdečním onemocněním (ucpané cévy), které často vedou k potížím s erekcí. L-arginin obsahují například ryby, oříšky, čokoláda, mořské plody, červené maso, cizrna, čočka a spoustu jiných potravin.

Kapky “španělské mušky” běžně seženete v různých sexshopech nebo online na internetu.

Vždy si ale dejte pozor na jejich složení. Může se stát, že objevíte kapky s příměsí malého množství kantaridinu. Vyhněte se jim a hledejte pouze kapky vyrobené z rostlinných látek. A nezapomeňte! I v tomto případě dbejte na doporučené dávkování.

Ve výběru se můžete inspirovat ve velkém recenzním porovnání redakce Lascivní.cz 🙂