Jazyk jako erotogenní zóna čeká nejen na líbání

Velmi citlivá mužů i žen erotogenní zóna je právě jazyk, což si možná někteří z nás uvědomují jen částečně. Jazyk může přes svou citlivost působit rozkoš na spoustě míst lidského těla, jeho povrch je díky hrubé struktuře epitelu jemný i drsný zároveň.

Svaly jazyka jsou dobře vyvinuté a stále používané, jeho dosah je ohraničen především uzdičkou v dolní části, i tak jím ale určitě lze dosáhnout, kam je třeba. A jazyk může být i vhodným místem pro laskání ze strany partnera, byť tato technika se využívá jen sporadicky. Přenos dotykových i chuťových vjemů se v erotice a sexu rozhodně neztratí.

JAZYK NEVNÍMÁ JEN LÍBÁNÍ

Kontakt jazykem při takzvaném „francouzském polibku“ je jedním z prvních erotických zážitků, kterým si projde každá dospívající dívka i muž, tedy vlastně ještě chlapec.

„Vyšší školou“ jsou potom dráždivé doteky jazyků navzájem při otevřených ústech, současně probíhá někdy i kontakt nosy nebo tvářemi a dotyky rukou po těle, především na erotogenních zónách horní poloviny těla.

Stisknutí partnerčina jazyka mezi rty, jeho jemné sání a žmoulání, to vše může působit velice eroticky a přivést ženu do vysokého vzrušení snáz, než neobratně prováděný petting nebo necking (tedy erotické mazlení bez přímého sexu).

Tyto techniky musí být příjemné oběma partnerům, nezkušené partnerce nechte tedy dostatek času na to, aby si zvykla na poněkud nezvyklé něžnosti, s nimiž se předtím možná ještě nesetkala.

O to víc je později ocení, jen co jim přijde na chuť.

SLADKÉ I ŽHAVÉ POKUŠENÍ

Vnímání chutí, teplot a fyzického kontaktu činí z jazyka místo, kde jsou prožitky velice intenzivní a právě tato erotogenní zóna přenáší libé pocity velmi věrohodně.

Když už jsme u těch chutí, klasické čtyři (sladká, slaná, hořká a kyselá) zná určitě každý, ale už jste ochutnali pátou chuť – UMAMI?

Prý se jedná a specifickou chuť, kterou lze cítit poprvé v životě z mateřského mléka, jinak je údajně obsažena i v mase, rybách, sýrech a zelenině jako těžko popsatelný odstín zvláštní příchuti, lez ji prý najít i v chuti vagíny.

Jazyk můžeme obdařit spoustou dráždivých smyslových dojmů, například taková kostka ledu, kterou přejíždíte partnerce po jazyku, následně po tvářích a dál po těle, nakonec zase zpět na jazyk…cítíte tu vzrušivost.

Nebo horká čokoláda, kterou budete jazyk své partnerky opatrně potírat (termínem „horká“ je myšlena rozpuštěná, ne abyste jí ten jazýček spálili! ☺), následně ji s chutí olížete, lze to provést i s hustým aromatickým likérem, ani dráždění jazyka kousky exotického ovoce není marné.

VŽDYCKY OPATRNĚ

Kousání do jazyka a jeho svírání mezi rty musí mít vždy pevně stanovenou hranici, jakékoli poranění se totiž hojí velmi pomalu a není to nic příjemného.

Proto buďte na tuto citlivou a dráždivou erotogenní zónu skutečně něžní a opatrní…

Jazyk si vychutnejte navzájem a uvidíte, co dokáže za neskutečná potěšení přinést.