Kde se nachází bod G a jak ho stimulovat?

Legendární, tajuplný, opěvovaný i proklínaný bod G, ženská erotogenní zóna s dlouhou a složitou historií. Kde začít, jak být dostatečně stručný, přinést něco nového a včas skončit, to nebude rozhodně snadné. Všechno má vlastně na svědomí německý gynekolog Ernst Gräfenberg (po něm tedy označení „G“), který publikoval v roce 1950 poznatky o velmi citlivé části vaginální sliznice v její přední části. Za svého života se ale uznání nedočkal, jen toho pojmenování.

KDE LEŽÍ SVATÝ GRÁL SEXU?

Při fyzickém kontaktu s tímto místem dochází k sexuálnímu vzruchu, u některých žen je výrazně citlivější a snadno jej lze lokalizovat, jiné si ani nejsou jisty, zda tohle kritické místo ve svém těle vůbec mají. Velikost a umístění této erotogenní zóny se totiž může u jednotlivých žen skutečně rapidně odlišovat. Nejčastěji je umístěn za stydkou kostí, přibližně ve druhé třetině hloubky pochvy, něco napoví snadno dostupné obrázky, je to ale mapka pro naše účely velmi nepřesná a spíš jen orientační. Pokud se nám jej u ženy podaří najít, už můžeme příště jít „na jistotu“, ovšem jen u té jedné konkrétní osoby. Jakmile dojde k výměně partnerky, hledání začíná od začátku a i reakce mohou být velmi odlišné, vždycky je tedy pátrání po G-bodu spojenou s novým odhalováním ukryté ženské erotogenní ženské zóny.

Kde se nachází bod G?

JAK FUNGUJE ZÁHADNÁ ČÁST TĚLA

Pokud je zmíněný bod G dostatečně citlivý, působí jakýkoli kontakt s nepatrným výběžkem (v němž je umístěna tato tajuplná erotogenní zóna) sexuální vzrušení, může poměrně snadno stimulací přivodit orgasmus a u některých žen dokonce dochází ke squirtingu (tedy takzvanému „mokrému orgasmu“ neboli ženskému výstřiku). Vzrušivost je působena hustou nervovou sítí a prokrvením př stimulaci. Ta by neměla být prováděna silou, spíš jen lehkým drážděním. Tuto ženskou erotogenní zónu můžeme aktivovat prstem (ženy prý využívají citlivosti bodu G poměrně často, pokud se ho naučí vyhledat a stimulovat odpovídajícím způsobem), vhodně zavedeným penisem nebo vibrátorem. Podle konkrétního umístění bodu je vhodný především sex zezadu (doggy style) nebo i anální sex, který lze kombinovat s laskáním klitorisu nebo vchodu vagíny. Pro ručí práci je nejčastěji podle posledních výzkumů používán pohyb ukazováčku nebo prostředníčku, který jistě každý v¨z nás zná pod pojmem: „pojď sem, pojď ke mně…“

TECHNIKA PŘICHÁZÍ NA POMOC

Pro správnou stimulaci této erotogenní zóny je v poslední době k dispozici i mnoho různých typů „šikovných pomocníčků“, tedy vibrátorů s různými možnostmi nastavení a využití. Bývají trochu nezvykle zahnuté a občas je v balení i několik různých nástavců, lze jimi tedy stimulovat spolu s bodem G i klitoris, vagínu nebo anál podle potřeby. Pokud zvládnete dráždění bodu G vlastním penisem, určitě budete mít následně radost dvojnásobnou.