Zapojte do předehry uši a ušní lalůčky

Uši, respektive ušní lalůčky a boltce nejsou jen součástí systému, který člověku umožňuje vnímání zvuků včetně řeči. Jedná se i o výraznou a citlivou erotogenní zónu na lidském těle, se kterou je však třeba zacházet opatrně a s citem. Ušní lalůček sice snese proděravění za účelem upevnění náušnic a jiných ozdob, je však spojem se sluchovým orgánem a tak zůstává na vnější vlivy značně citlivý.

ROZDÍL MEZI UCHEM A LALŮČKEM?

Ušní boltce mají velmi odlišné tvary a jsou přirostlé na obou stranách lidské hlavy, to ví asi každý. Co je tedy ten ušní lalůček? Jedná se o kožní duplikaturu (tedy jaké si rozšíření, zdvojení) ušního boltce v jeho spodní části, je vyplněna tuhým vazivem a v přední části zpravidla srostlá s kůží tváře. O anatomické funkci lalůčku se lékaři nedokáží shodnout, ženy jej považují za šikovné místo k umístění ozdobných náušnic. Je bohatěji prokrven než boltec samotný, proto je i citlivější na dotek. Citlivost však není nijak extrémní, proto může sloužit i jako ženská i mužská erotogenní zóna, které se přisuzuje při mazlení a erotických hrátkách důležitá pozice.

NĚŽNÉ ŽUŽLÁNÍ A RUKA ŠÁTRALKA

Velké procento žen má v oblibě jemné, citlivé doteky a kontakt s ouškem, zejména potom s jeho lalůčkem. Ovšem neplatí to úplně pro každou, lze se setkat i s extrémy, kdy pokus o něžné hlazení, líbání nebo i šeptání z bezprostřední blízkosti vzbudí okamžitý odpor. V tom případě je třeba přání partnerky respektovat a zvolit nějakou jinou vhodnou erotogenní zónu, které se budeme věnovat. Vhodné upozornění často předejde zbytečným komplikacím. U převážné většiny žen ale s mazlením a něžnostmi, které budou zaměřeny na ouška i lalůčky spíš na plné čáře uspějeme. Jemné doteky lze spojit i s šeptáním něžných slůvek, u mnohých žen však docela překvapivě uspějeme i s poněkud „ostřejšími“ výrazy, pokud mají sklon užívat si „dirty talking“ (přisprostlou mluvu). Při něžném líbání nebo dráždění lalůčku či celého boltce jazykem lze volnou ruku (případně obě) vyslat „na průzkum“ po dalších tajemstvích ženského těla a vyhledat i jiné ženské erotogenní zóny, jakými je například

NA CO DÁME RADĚJI POZOR

Při „něžnostech do ouška“ vždy postupujeme s citem a opatrně, to musí platit i v případě, že se oba milenci dostanou do varu a začnou padat zábrany. Náušnice i piercingy a další ozdobné prvky bychom tedy měli raději sejmout, při jejich nechtěném zachycení bůže dojít ke zranění lalůčku. A to by mohlo být zbytečně nepříjemné i bolestivé, i erotogenní zóny mají pravidla, která je třeba respektovat. Pokud se laskáte s oušky své vyvolené, snažte se ignorovat případné chloupky, jejich odstraňování není doporučováno (jsou jakýmsi filtrem a brání vniknutí nečistot do vnitřního uspořádání orgánu ucha). Při orálním sexu ani poloze „zezadu“ nepoužívejte ušní boltce k přidržení partnerky, pokud o to sama nepožádá: A v případě výkřiku vítězného samce (například při vyvrcholení) to pochopitelně neprovádějte v těsné blízkosti ucha.